تلفن
تلگرام
اینستاگرام
مدیر فروش داخلی
مدیر بازرگانی
پودر تالک چیست؟
پودر تالک چیست؟

پودر تالک همانطور که از نامش پیداست از یک ماده معدنی به نام تالک ساخته شده است. کانی‌های معدنی مانند هیدرات منیزیم و سیلیکات منیزیم مواد اصلی سازنده تالک هستند. پودر تالک از پرکاربردترین کانی‌های موجود در جهان است. برای تهیه پودر تالک ابتدا سیلیکات منیزیم را آسیاب می‌کنند، آن را الک می‌کنند و در انتها با روش‌هایی خاص به آن عطر می‌دهند. پودر تالک رطوبت را به خود جذب می‌کند، پوست را خشک نگه می‌دارد و از کهیر زدن جلوگیری می‌کند. همچنین زبری پوست را کمتر می‌کند. این پودر به رنگ‌های مختلفی مانند سبز، سفید، خاکستری و بی رنگ در طبیعت یافت می‌شود.

تفاوت پودر بچه با پودر تالک چیست؟

تعدادی از پودرهای بچه پودر تالک هستند ولی همه آن‌ها نه. در واقع این پودر را عمدتاً برای جلوگیری از کهیر زدن نوزاد هنگام پوشاک شدن استفاده می‌کنند. همچنین رطوبت، چربی و بوها را به خود می‌گیرد، زبری و حساسیت را کاهش می‌دهد و پیشگیری از عفونت می‌کند.

پودر تالک چگونه در لوازم آرایشی استفاده می‌شود؟

دو نوع پودر تالک در صنعت لوازم آرایشی کاربرد دارد. یک نوع آن پودر تالک طبیعی است. همان گونه که از دل زمین استخراج می‌شود بدون افزودن یا کاستن ماده خاصی استفاده می‌شود. این نوع پودر تالک به این دلیل که حاوی ناخالصی‌هایی مانند آمیات است برای انسان مضر و خطرناک است.

نوع دوم آن پودر تالک به صورت دست ساز ساخته می‌شود. این نوع پودر، هیچ خطری برای انسان ندارد. در واقع مواد مضر با دخالت انسان از ترکیبات آن حذف می‌شود. نوع دوم پودر تالک در ساخت لوازم آرایشی پودری کاربرد فراوان دارد.